مسئول دفتر: 31805-051 | 6791 558 0915

قیمت زعفران دو برابر شد، عامل اصلی گرانی زعفران چیست

زعفران و گرانی آن

طبق گزارش وب سایت خبر رسمی: سال 1400 قیمت زعفران در بازار ایران به شکل قابل توجهی بالا رفت. هر چند که  از تولیدکنندگان می‌گویند علت افزایش چشمگیر زعفران خشکسالی است اما رئیس مجمع فعالان اقتصادی این مساله را رد می‌کند. خشکسالی بهانه‌ای برای افزایش قیمت زعفران ایرانی بوده است.

این در حالی است که خشکسالی نباید چنین تاثیری بر قیمت زعفران بگذارد. متاسفانه برخلاف اینکه می‌گویند خشکسالی عامل موثری در افزایش قیمت زعفران است اما این مساله رد گم کنی است.

افزایش قیمت زعفران حتی تجار خارجی و تجارت زعفران نیز تعجب کردند و تا مدتی صادرات زعفران عملا متوقف بود اما مافیای این حوزه آنقدر قوی است که بعد از مدتی برخی تجار خارجی به خرید زعفران ایرانی تن دادند. حسینا افزود: قیمت زعفران تا چند روز اخیر نیز روند افزایشی داشت اما امروز به دلیل ثبات قیمت ارز و عدم تقاضا قیمت آن اندکی کاهش پیدا کرده است.

زعفران ایرانی

جناب حسینا عضو اتاق بازرگانی خراسان رضوی می باشند به تاثیر تحریم‌ها گفتند: تحریم‌ها سبب شده بخش زیادی از بازارهای اروپایی صنعت زعفران را از دست بدهیم. چنانچه تحریم‌ها برداشته نشود ممکن است از دست دادن بازارها ادامه‌دار باشد و این به ضرر اشتغالزایی و صنعتگران کشور است.

توییتر
لینکدین
فیس بوک
Email