مسئول دفتر: 31805-051 | 6791 558 0915

فروش شکر سهمیه‌ بندی شد

سهمیه بندی شکر

بررسی میدانی حاکی از آن است که بعد از کمبود مرغ و روغن حالا شکر در برخی از واحدهای صنفی در مشهد و تهران کمیاب شده است و برخی فروشندگان با دستاویز قرار دادن همین موضوع شکر را با قیمت بالاتری می‌فروشند.

از سوی دیگر فروشگاه‌های زنجیره‌ای شکر را سهمیه‌ بندی کرده اند و به مردم می‌فروشند. در این طرح سهم هر فرد حداکثر دو بسته شکر دولتی می باشد. حالا علاوه بر مصارف خرده فروشی، گویا صنایع غذایی هم با بحران کمبود شکر مواجه هستند.

محمد رضا حسینا عضو اتاق بازرگانی مشهد وضعیت شکر در این استان را اسفناک توصیف کرد. او به تجارت‌ نیوز گفت: از بین ۱۰ واحد صنفی خرده فروشی ۹ واحد صنفی شکر ندارند. برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در استان خراسان رصوی شکر را سهمیه‌ای به مردم می‌فروشند. یعنی به هر نفر دو شکر با بسته‌بندی ۹۰۰ گرمی تعلق می‌گیرد.

تحریم‌ معیشت مردم را نشانه گرفته است

فعالان اقتصادی بازار می‌گویند تحریم‌ها معیشت مردم را نشانه گرفته است. به گفته حسینا، برخی فروشگاه‌ها در مشهد اعلام کردند که بیش از ۱۰ روز است که شکر به دستشان نرسیده است. ایشان به اختلال در واردات کالا توضیح داند: چند سالی است که در تامین شکر با مشکل مواجه هستیم. زیرا حدود ۶۰ درصد نیاز کشور از کشورهای دیگر تامین می‌شود و قاعدتا تحریم‌ها و نقل و انتقال پول در کمبود شکر و بهم ریختگی بازار موثر است.

توییتر
لینکدین
فیس بوک
Email