مسئول دفتر: 31805-051 | 6791 558 0915

کاهش شدید تقاضای کالا/ هشدار نسبت به تعطیلی گسترده کارخانجات – تجارت نیوز

محدودیت‌های کرونایی تولیدکنندگان را زمینگیر کرده است. عضو اتاق بازرگانی خراسان رضوی با اعلام این موضوع می‌گوید: تعطیلی مداوم بازارها باعث کاهش تقاضای کالا و در نتیجه کاهش شدید تولید شده است.

 به گزارش تجارت‌نیوز، مدیریت ضعیف دولت در مهار ویروس کرونا و تعلل در واردات واکسن، هزینه تمام شده تولید کالاها را افزایش داده است. عضو اتاق بازرگانی خراسان رضوی با اعلام این موضوع گفت: هزینه حمل و نقل و اختلال در واردات برخی مواد اولیه هزینه تولید به طور چشمگیری افزایش یافته است. از سوی دیگر تداوم محدودیت‌های کرونایی باعث کاهش تقاضا و در نتیجه تولید شده است و امکان دارد با کاهش تولید بازارهای صادراتی هم از دست برود.

محمدرضا حسینا به تجارت‌نیوز گفت: مشکلات تولید و بنگاه های تولیدی به اوج خود رسیده است؛ چرا که مشکل کاهش تقاضا هم به انبوه مشکلات تولیدکنندگان اضافه شده و به دلیل بسته بودن واحدهای صنفی دیگر تقاضایی برای خرید کالاهای تولیدی دیده نمی‌شود و با وجود شرایط و وضعیت تورمی فعلی ما نگران کوچک‌تر شدن اندازه تقاضا در اقتصاد هستیم.

او اظهار کرد: عملا با کوچک شدن اندازه تقاضا، ممکن است بسیاری از بنگاه‌های تولیدی یا واحدهای صنعتی برای همیشه تعطیل شوند.

توییتر
لینکدین
فیس بوک
Email