مسئول دفتر: 31805-051 | 6791 558 0915

افزایش نرخ بیکاری و تبعات آن

افزایش نرخ بیکاری

به گزارش تجارت‌نیوز، حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه آهن فروشان تهران با اعلام این خبر می‌گوید: افزایش نرخ بیکاری و مشکلات معیشتی مردم باعث شده است که میزان سرقت قطعات فلزی اماکن عمومی افزایش داشته باشد و این قطعات با حجم چند برابر گذشته به بازار فروش ضایعات آهن راه پیدا کند.

او به تجارت‌ نیوز توضیح می‌دهد که البته قیمت ضایعات آهن اخیرا افزایش داشته است و در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم آهن ضایعاتی بین ۷ تا ۱۱ هزار تومان خرید و فروش می‌شود!

حمیدرضا رستگار گفت: البته باید تاکید کرد که افزایش سرقت قطعات آهنی ناشی از گران شدن قیمت ضایعات آهن نیست بلکه چالش‌ های اقتصادی و فقیرتر شدن قشر ضعیف جامعه باعث شده که چنین اتفاق‌ هایی در جامعه رخ دهد و همین مسئله در ناپدید شدن حفاظ‌ های اتوبان‌ ها قابل مشاهده است.

محمدرضا حسینا اتاق بازرگانی

محمدرضا حسینا، عضو اتاق بازرگانی مشهد نیز از افزایش سرقت دریچه‌ های چدنی فاضلاب‌‌ شهری و البته کابل سیم‌های تلفن و برق در مشهد خبر می‌دهد و به تجارت‌ نیوز می‌گوید که با افزایش فقر و بیکاری سرقت دریچه‌های آهنی و سیم کابل تلفن در شهر مشهد زیاد شده است. به گونه‌ای که بر اساس آمار سازمان‌های متولی سرقت کابل مسی در سال 1399 نسبت به سال 1398 حدود پنج برابر شده است.

توییتر
لینکدین
فیس بوک
Email